Мария Шарапова на 1/4-финал в Токио

Двукратната шампионка Мария Шарапова (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 2168400 долара.

Поставената под номер 2 в основната схема рускиня се наложи над Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:2, 7:6(5) за 1:43 час. Шарапова поведе с 3:0 в първия сет, който спечели лесно. Във втората част Шафаржова направи три пробива и поведе с 6:5. Рускинята си върна пробива, изравни резултата, а в тайбрека спечели със 7:5.

На четвъртфиналите Мария Шарапова ще играе с номер 8 в схемата Саманта Стосър (Австралия), която отстрани Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:4, 7:5.

Номер 3 Агниешка Радванска (Полша) също е четвъртфиналистка, след като се наложи над Джейми Хемптън (САЩ) с 6:4, 6:3, информира БТА. Ангелик Кербер (Германия) разгроми Урсула Радванска (Полша) с 6:1, 6:1.

Италианката Сара Ерани победи 9-та поставена Марион Бартоли (Франция) с 3:6, 6:2, 6:2. Рускинята Надя Петрова в драматичен мач спечели срещу Петра Мартич (Хърватия) със 7:6(2), 6:7(1), 6:4.