Григор Димитров и Бърнард Томич отпаднаха на двойки в Банкок

снимка: Guliver/Getty Images

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров и австралийският му партньор Бърнард Томич отпаднаха още в първия кръг на двойки на тенис турнира в Банкок (Тайланд) с награден фонд 551 000 щатски долара.

Гришо и Томич претърпяха поражение с 6:4, 7:5 от Виктор Троицки (Сърбия) и Кристофър Кас (Германия).

Срещата не започна по най-добрия начин за българо-австралийския тандем, който имаше сериозни проблеми в сервис геймовете си. Димитров и Томич отразиха три точки за пробив още в първия си гейм, а след това сториха това още веднъж в третия. При следващата си възможност обаче Троицки и Кас не сбъркаха и това се оказа достатъчно за успех в първия сет.

Във втората част Гришо и Томич допуснаха пробив още при първото си подаване, но веднага поправиха грешката си и успяха да го върнат. След това сетът вървеше гейм за гейм до 5:5, когато българинът и австралиецът спасиха два геймбола, но Троицки и Кас реализираха третия, а след това спечелиха и подаването си, за да се поздравят с победата.

Въпреки загубата, Григор Димитров продължава участието си в Банкок на сингъл, след като вчера преодоля първия кръг след успех с 6:3, 3:6, 7:6(7) над тайванеца Цунг-Хуа Янг.

Следващият съперник на българина е Ришар Гаске (Франция), който почива в първия кръг. До този момент Гришо и французинът са се изправяли два пъти един срещу друг, като балансът е твърдо в полза на Гаске - 2:0 победи.

Срещата между двамата е в четвъртък, а началният ѝ час ще стане ясен по-късно днес.