Марио Гомес смълча "Ювентус Стейдиъм"

Отборите на Ювентус и Фиорентина оставиха всичко за реванша, след като днешният първи 1/8-финал от Лига Европа между двата тима завърши при равенство 1:1.

Тимът от Флоренция постигна добър резултат преди втория мач на "Артемио Франки", като това стана факт след изравнителното попадение на Марио Гомес десетина минути преди края. Още в 3' пък Артуро Видал бе извел Юве напред, бележейки във вратата на Нето.

През уикенда Ювентус победи "Ла Виола" с 1:0 на същия този стадион, но днес торинци не успяха да повторят успеха си от Калчото.

Антонио Конте заложи на Себастиан Джовинко и Пабло Даниел Освалдо в предни позиции, докато Андреа Пирло, Клаудио Маркизио и Артуро Видал стартираха в средната линия на Юве. Квадво Асамоа и Маурисио Исла действаха на двата фланга за домакините.

Марио Гомес отново влезе от резервната скамейка за Фиорентина, а Алесандро Матри и Йосип Иличич започнаха в атака за гостите. Алберто Акуилани, Матиас Фернандес, Давид Пизаро и Борха Валеро действаха в полузащита.

Мачът на „Ювентус Стейдиъм“ започна прекрасно за домакините и кошмарно за техните гости. Още в 3' резултатът бе открит в полза на торинци, като точен за 1:0 бе Артуро Видал. Чилийският национал получи топката от Себастиан Джовинко и от близка дистанция разстреля Нето, не оставяйки му шансове за реакция.

Юве продължи да атакува, като Гонсало Родригес се намеси срещу Маркизио, а нов удар на Видал излезе в аут. Фиорентина също показа зъби в 15', когато удар на Алберто Акуилани за малко не намери целта.

Седем минути преди почивката и късметът помогна на Фиорентина. Андреа Пирло центрира в наказателното поле на Фиорентина, а Артуро Видал с глава нацели напречната греда зад безпомощния Нето.

Минута преди почивката „виолетовите“ можеха да изравнят, но Буфон се намеси след рикоширал изстрел на Борха Валеро.

През вотрата част Фиорентина започна да играе по-често с топката, но футболистите на Винченцо Монтела трудно стигаха до шансове пред Джанлуиджи Буфон. В 67' специалистът извърши смяна и гласува доверие на Марио Гомес, а този ход на младия треньор щеше да се окаже изключително успешен в последствие.

В 74' Ювентус бе близо до втори гол. Влезлият като резерва Фернандо Йоренте стреля към вратата, но Гонсало Родригес с решителна намеса предотврати опасността.

Постепенно се стигна до 79', когато Марио Гомес ознаменува с гол влизането си в игра. Бившият таран на Байерн получи добра топка от Иличич и технично прати кълбото под пложна на Джиджи Буфон, възстановявайки равенството на „Ювентус Стейдиъм“ - 1:1.

Интересни ситуации не липсваха и в последните десет минути на срещата. В 82' Пол Погба не бе достатъчно ефективен в завършващия удар, а четири минути по-късно Борха Валеро също застраши вратата на Ювентус. В тези минути домакините не изглеждаха добре, а мощен изстрел на Хуан Мануел Варгас бе с мъка отразен от Буфон.

Juventus 1-0 Fiorentina Goal Vidalby musicnetworkkosovo

Juventus vs Fiorentina (1-1) Goal Gomez 13-03-2014by b-y-a