Бенфика превзе "Уайт Харт Лейн"

Миналогодишният финалите в Лига Европа Бенфика направи сериозна крачка към четвъртфиналите в тазгодишното издание на турнира, след като се поздрави с победа с 3:1 при гостуването си на Тотнъм.

Така португалците продължиха с чудесната си серия, като не познават вкуса на поражението вече в 21 мача във всички турнири.

Лисабонският гранд надигра съперника си и си осигури комфортен аванс преди реванша с попадения на Родриго Морено (30’) и две на Луисао (58’, 84’). Почетният гол за лондончани бе дело на Кристиан Ериксен в 64’.

Домакините започнаха двубоя по-активно и организираха няколко опасни атаки към вратата на съперника. Сандро реши да пробва рефлекса на стража на Бенфика Ян Облак с удар от границата на наказателното поле в 15’, но му липсваше точност и топката прелетя високо над вратата.

Така се стигна до 30’, когато “орлите” нанесоха своя удар. Рубен Аморим изведе чудесно Родрого Морено, който нахлу в пеналта на Тотнъм и с хладнокръвен удар откри резултата.

4072693

Преднината на гостите се запази до почивката, а след нея футболистите на Тотнъм се хвърлиха в атаки, за да заличават негативния за тях резултат. Пропуски направиха Емануел Адебайор и Паулиньо, за да дойде 58’, когато Бенфика издебна съперника си за втори път.

Рубен Аморим центрира от корнер на близката греда, където над всички се извиси Луисао и с удар от непосредствена близост простреля Уго Лорис за 0:2.

“Шпорите” се върнаха в мача с попадение на Кристиан Ериксен, който не остави никакви шансове на Ян Облак с перфектно изпълнен пряк свободен удар в 64’.

Двайсет минути по-късно (84') обаче Бенфика уби сложи точка на спора с трети гол, дело отново на Луисао, който бе най-съобразителен след избита от вратаря на Тотнъм топка и с добавка отблизо оформи крайното 1:3.