Марина Бей е най-добрата писта за 2008 година

снимка: БГНЕС

Пистата "Марина Бей" в Сингапур беше обявена за трасе на годината по време на наградите на професионалния световен моторен спорт в Кьолн.

 

Първото нощно състезание, което се проведе през септември, постигна невероятен успех и получи одобрението на целия свят. Медийният директор на Гран При на Сингапур Джонатан Халет заяви:

 

"Ние сме щастливи, че усилията на целия тим бяха оценени с тази награда. Получихме комплименти от целия свят след състезанието, но това е награда, която се дава от професионалистите в световния моторен спорт. Така че за нас е чест да получим тази награда".

 

Основният съперник на "Марин Бей" беше Гран При на Валенсия, но в крайна сметка спечели Гран При на Сингапур.

 

Франц Тост от Торо Росо пък получи наградата за най-добър ръководител на тим от Формула 1 за годината.