Марица срещу италианки на 1/16 финалите в Купата на ЦЕВ

Унет Ямамай (Бусто Арсицио) е следващият съперник на Марица (Пловдив) в евротурнирите. Шампионките на България ще гостуват на италианския тим между 10 и 12 януари за първи шестнадесетинафинален мач за Купата на ЦЕВ, а реваншът в пловдивската зала Колодрума трябва да се проведе между 24 и 26 януари.

Ямамай си заслужи това гостуване в най-красивия и най-волейболния град в България, след като спечели и втория си мач с Хент Дамес (Гент). След успех с 3:1 в първия мач у дома, този път на белгийска земя италианките бяха още по-убедителни и надиграха своите домакини с 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) след 74 минути игра.

Въпреки категоричния краен резултат, белгийките всъщност не се предадоха без бой и, особено във втория и третия гейм, имаше интересни обрати. Посрещачката Валентина Фиорин беше най-резултатна в състава на Ямамай. Тя допринесе с 14 точки за победата. Нейната съотборничка Валентина Диуф добави 12 от позицията на диагонал. Другата четворка на тима - Серена Монета, впечатли с успешните си атаки от втора линия.

Хент успя да отбележи повече точки от блокада и от сервис, докато италианките имаха лек превес в реализирането на своите атаки. Голямата разлика дойде от непредизвиканите грешки, които бяха само 11 за Ямамай срещу 25 за домакините от Гент.

Крайният победител от сблъсъците между Марица и Унет Ямамай ще се класира за осминафиналите на втория по сила европейски клубен турнир, където ще се изправи срещу Минчанка (Минск) от Беларус през месец февруари.