Марица срещу ЦСКА е финалът при девойките

снимка: volleymaritza.bg

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки старша възраст ще защитава шампионската си титла в утрешния финал на Държавното първенство на България!

Днес момичетата на Иван Радичев разгромиха за пореден път връстничките си от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:17, 25:19) в единия полуфинал и отново ще се изправят срещу домакина на Финалната четворка ЦСКА (София) в големия мач за златните медали от 16:00 б.в. в петъчния следобед.

Пловдивчанки наложиха пълно надмощие над Розите в зала Васил Симов. С чувствително предимство в играта от начален удар и в нападение те постигнаха категорични резултати в първите две части.

Ако изобщо имаше някаква интрига в мача, тя бе в началото на третия гейм. Казанлък заложи на най-силното си оръжие в тази среща - блокадата, и на първото техническо прекъсване вече имаше 3 точки преднина. Заработи обаче и блокадата на Марица и между двете задължителни почивки резултатът вече беше обърнат.

Топреализатори на мача станаха двата центъра на Жълтите - Милена Димова и Мира Тодорова, с по 13 точки, като Милена наниза цели 6 аса.

В другия полуфинал ЦСКА победи Левски Волей (София) с 3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:20).