Марек поведе във финала след победа с 3:1 гейма на КВК Габрово

Марек Юнион Ивкони поведе с 1-0 победи в сериите за титлата в мъжкото волейболно първенство. Днес в първата финална среща дупничани спечелиха с 3:1 гейма (25:18, 24:26, 25:23, 25:18) срещу КВК Габрово.

Втората среща е в петък от 17.30 часа отново в Самоков, а ако се стигне и до трети двубой, той ще бъде на същото място в неделя. Дупничани напълно заслужено спечелиха мача, като взеха инициативата още от първия гейм. Те атакуваха през центъра, а също така и по диагоналите, докато единствено Красимир Стефанов беше на ниво за габровци.

Във втория КВК Габрово започна много по-агресивно и реално играта вървеше точка за точка. Двата отбора си размениха на четири пъти водачеството, но нито един от тях не направи по-голям аванс от 2 точки. Къси разигравания обаче от страна на Марек ги накара да прибързат в завършването на атаките, което беше превърнато от северняците в блок-точки и те изравниха резултата.

По същия начин вървеше и третата част, като Марек взе преднина от 21:18, което не беше стопено до края. Ас на Златан Йорданов, както и грешка при посрещането му позволи пак на него да завърши за крайното 25:23 в гейма. КВК Габрово тръгна ва-банк в четвъртия гейм и най-напред поведе с 5:2, а после и със 7:3.

Последва обаче срив при тях, като треньорът им Любомир Герасимов обаче не успя да го спре нито с прекъсвания, нито със смени. Марекчани направиха десет поредни точки и вече имаха психологическото предимство, което пък тотално сломи зелените от Габрово.

Златан Йорданов реализира 20 точки за Марек, 13 добави капитанът Тодор Вълчев. За Габрово Красимир Стефанов беше най-резултатен с 25 точки, а Станислав Петков добави 19.