Марица с титла и бронз от Фестивала по плажен влейбол в Албена

снимка: volleymaritza.bg

Престижна шампионска титла и бронзов медал донесе волейболния Марица от завършилия Фестивал на плажния волейбол за момичета и момчета до 15-годишна възраст в курорта Албена, съобщиха от клуба.

Честта на силната жълто-синя волейшкола от "Кършияка" защитиха четири млади таланти от девическия отбор на клуба - младша възраст. Това са посрещачките Тереза Иванова и Вангелия Вангелис, които оформиха единият пловдивски тандем и заслужено станаха първи в надпреварата. Третото място остана за съотборничките им - крайната нападателка София Ангелова и разпределителката Гергана Лулчева.
Четирите момичета бяха водени в Албена от члена на управителния съвет на ВК „Марица" Стоян Гунчев-Чугуна.

Двете двойки на Марица Тереза Иванова & Вангелия Вангелис и София Ангелова & Гергана Лулчева започнаха ударно участието си в турнира.

В трите състезателни дни от надпреварата, в мачовете от основната схема, те вървяха като по часовник сред 16-те отбора и заслужен стигнаха до полуфиналите. Там, по волята на жребия обаче пловдивчанки трябваше да се изправят една срещу друга в спора за място във финала. С по-здрави нерви се оказа двойката Тереза Иванова & Вангелия Вангелис, която измъкна победата.

Другата полуфинална двойка противопостави близначките от София - Вили Ценова & Рая Ценова от Левски Волей срещу варненките Екатерина Александрова & Стела Маринова от СК „2000- Варна". Тук близначките Ценови взеха мача и също стигнаха до финалната среща.

На финала Тереза Иванова & Вангелия Вангелис станаха шампионки на Фестивала на плажния волейбол в Албена, след като спечелиха срещу Виолета Ценова & Рая Ценова с 2:0 - 26:24 и 25:8 в отделните части.
Други две маричанки - София Ангелова & Гергана Лулчева, пък които взеха бронза след успех с 2:0 над Екатерина Александрова & Стела Маринова от СК 2000 (Варна) в малкия финал за 3-4 място.

Фестивалът на плажния волейбол за юноши и девойки до 15 години се проведе в Албена под егидата на Българска асоциация плажен волейбол.

Състезанието мина със спонсорството на пенсионен фонд „Доверие" и курортен комплекс Албена. На турнира на олимпийски принцип участваха и отбори от домове за деца, лишени от родителска грижа.

Проявата бе част от пилотен проект за социализация на тези деца чрез спорт по инициатива на Българска асоциация плажен волейбол.