Маргарита Чомакова загуби в 1-ия кръг на олимпийския турнир по фехтовка

снимка: bgolympic.org

Маргарита Чомакова приключи участието си в турнира по фехтовка на Олимпийските игри в Лондон след загуба в първия кръг от европейската шампионка Олга Карлан от Украйна.

Тежкият жребий на 23-годишната сабльорка предполагаше, че тя ще изпита огромни трудности по пътя си към 1/16 финалите и в крайна сметка не можа да сътвори изненада в първия ден на турнира по сабя.

Чомакова отстъпи с 15:8, като започна доста трудно схватката и успя да направи само 3 туша в първата част срещу цели 8 за Карлан.

Втората част бе по-равностойна и завърши 7:5 в полза на украинката, но изразителната ѝ преднина отпреди бе повече от достатъчна за постигането на победата.

Това бе олимпийски дебют за Чомакова, която имаше лошия късмет да изтегли световната номер 3 и европейска шампионка в първия си дуел.

Маргарита Чомакова спечели олимпийска квота за българската фехтовка по време на квалификационния турнир в Братислава (Словакия).

23-годишната българка живее и учи в щата Охайо и тренира в една от най-престижните академии в света.

Преди няколко месеца в страната се разшири географията на този спорт, като беше създадена фехтовална лига, чийто календар ще включва четири състезания в дебютната си година.