Марек взе гейм на Локомотив в Шампионската лига

Марек Юнион Ивкони загуби с 1:3 у дома от руския гранд и шампион на Европа за 2013 година Локомотив Новосибирск в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Българският отбор стартира слабо в двубоя, игран в "Арена Самоков", и допусна гостите да вземат лесно първата част с 25:20.

Във втората част Марек направи обрат срещу играещия с резервите си Локомотив, след като изоставаше с 15:21, но спечели драматично с 27:25. В третия гейм дупничани не успяха да се възползват от инерцията, набрана минути по-рано, и отборът от Новосибирск поведе в резултата, запазвайки аванса си до края.

В четвъртата част Локомотив затвърди по-добрата си игра, като поведе след средата на гейма и закономерно спечели с 25:20 за крайното 3:1 за 101 минути игра. Георги Елчинов беше най-резултатен за Марек с 18 точки. Николай Леоненко от гостите пък завърши със 19 точки.

"Когато идва вторият отбор, всеки мисли, че може да се измъкне нещо повече. Този мач е полезен за младите. Ще им остане като нещо добро и положително. Имахме проблем със сервиса, допуснахме много грешки. Началният ни удар беше лек и не успяхме да ги затрудним максимално. Такива мачове са много полезни. Трябва време, особено при по-младите, за да натрупат повече самочувствие. Правим, каквото можем", заяви след двубоя треньорът на българския шампион Найден Найденов.