Марек стартира по шампионски, ЦСКА загуби в Габрово

Шампионът на България по волейбол Марек Юнион-Ивкони започна с категорична победа участието си в новия сезон в родното първенство.

Възпитаниците на Найден Найденов се справиха с 3:0 гейма (25:18, 25:19, 27:25) над Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоят се игра пред пълни трибуни в спортата зала в Дупница.

В началото на мача двата отборо допускаха грешки, като тези на гостите бяха по-чести. Марек успя да натрупа преднина след първото техническо прекъсване в първия и втория гейм, което се оказа достатъчно за спечелването им.

Третата част бе най-оспорвана като гостите поведоха с пет точки, но след силен домакински обрат Марек стигна до победата с 25:27. Най-резултатен в мача бе Тодор Вълчев с 18 точки, а Дмитрий Бахов добави 16 добави 16.

В друга среща от вчера отборите на Монтана и ЦСКА сътвориха истински спектакъл. Срещата звърши с победа с 3:2 ( 25:23, 20:25, 19:25, 25:23, 20:18) за домакините от Монтана.

Двубоят бе много корав като двата тима играха на добро ниво и реализираха общо 223 точки в мача. Домакините започнаха силно и поведоха в мача, но ЦСКА се върна и дори поведе с 2:1 гейма след голям спад в играта на Монтана.

Домакините обаче се върнаха в мача с много оспорван четвърти гейм. В тай брека битката бе безмилостна и при 18:18 Камен Каменов донесе победата на домакините с две решителни точки. В другата среща Славия отстъпи с 1:3 на тима на КВК Габрово след (24:26, 25:20, 20:25, 16:25)