Левски и Пирин записаха победи на старта на първенството

снимка: fivb.org

Отборите на Левски и Пирин стартираха с победи в родното първенство по волейбол.

В зала Сиконко в столицата, Мартин Стоев направи своя повторен дебют като наставник на Левски с победа с 3:1 гейма (25:15, 25:21,22:25,25:20) над Арда (Кърджали).

„Сините" бяха и без отсъстващите близнаци Валентин и Георги Братоеви, които ще помагат на Ал Риян в стартиращия днес турнир на Световното клубно първенство.

Левски срещна проблеми срещу Арда чак в третия гейм, когато волейболистите са отпуснаха и отстъпиха с 22:25. В четвъртия гейм момчетата на Мартин Стоев спечелиха с 25:20 и взеха победата в мача.

В Пловдив тима на Виктория Волей отстъпи с 0:3 гейма от вицешанпиона Пирин Балканстрой след 19:25, 16:25,22:25 в отделните части. Домакините не срещнаха никакви проблеми и срещата приключи за малко повече от час.