Марек спечели първия си гейм в лигата, но отстъпи на Аркас

Шампионът на България по волейбол Марек Юнион Ивкони загуби с 1:3 гейма от турския тим Аркас (Измир) след 1:3 (13:25, 19:25, 25:16, 23:25).

Двубоят от група F се игра в южната ни съседка като това бе дебют за българския тим в най-силния волейболен турнир.

Възпитаниците на Найден Найденов показаха, че няма да се дават без бой на съперниците си и ще се опитват да запишат и първата си победа.

Следващият двубой на Марек ще бъде срещу белгийския гранд Нолико, който вчера записа победа с 3:0 гейма на испанския КАИ. Този двубой ще се състои в „Арена Армеец".

Домакините нямаха проблеми в първия гейм. Те поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, като постепенно разликата нарастна до 12:7. Гостите от Марек не намираха начин да се противопоставят на своя съперник и изоставаха с 19:11, като до края на гейма резултата стана разгромен - 25:13.

Вторият гейм бе много по-равностоен. Българите се държаха дойстойно и отстъпваха само с 1 точка на първото техническо прекъсване. Играта продължи точка за точка, като се стигна до 16:16. В този момент домакините отново разчитаха на по-силната си психика и взеха аванс от две точки за 20:18, който успяха да задържат до края за 25:19

В третата част Марек бе много по-стабилен и поведе с 5:2, а след това удържа за 8:5. Това бяха най-силните минути на дупничани и те поведоха с 16:9. Българите задържаха преднината си и спечелиха първия си гейм в Шампионската лига с убедителното 25:16.

В четвъртата част турците се стегнаха и поведоха с 8:5 при първата пауза. Разликата леко нарастваше и след това поведоха с 16:11. Играчите на Найден Найденов обаче не се предаваха и върнаха леко интригата за 19:16. Постепенно добрата игра на блокада на българите им осигури изоставане само от една точка за 24:23, но последната атака бе за домакините, които затвориха мача.