ЦСКА отстъпи на Латина и Силвано Пранди с 0:3 гейма

снимка: cskavolley.org

ЦСКА загуби с 0:3 (17:25, 14:25, 21:25) гейма домакинството си на италианския Андреоли (Латина).

Двата отбора се срешнаха в първа 1/16 финална среща от турнира за Купата на ЦЕВ, която се игра в зала „Христо Ботев".

„Червените" бяха напуснати от най-добрите си играчи през миналия сезон, като само година по-рано ЦСКА игра полуфинал в този турнир. Срещата реванш в Италия ще се играе на първи ноември, но тя ще бъде по-скоро протоколна.

Отборът на Латина, който е воден от бившия национален селекционер Силвано Пранди, дебютира в европейските клубни турнири, но класата на италианците бе видима.

Първият гейм започна добре за ЦСКА и „червените" поведоха с 5:3, преди италианците да изравнят. ЦСКА поведе с една точка за първото техническо прекъсване. След това играта се движеше точка за точка до 16:15 за Латина. В този момент гостите бяха по-съсредоточени и взеха аванс от четири точки за 20:16 и след това българите успяха да вземат само една точка до края на гейма за 25:17

Вторият гейм започна както и първия, и ЦСКА имаше предимство от една точка на първото прекъсване. След това последва добра игра на италианците на блокада и те поведоха с 14:10. При второто техническо прекъсване италианците водеха с 16:12, но след това направиха огромна разлика за 21:14. До края на гейма българите не успяха да вземат и точка за 25:14.

Третата част започна добре за ЦСКА и българите поведоха с 4:1, но допуснаха бързо изравняване. Латина водеше с 8:6 на първото прекъсване. Тази разлика се запази и на следващото прекъсване. Българите показаха, че няма да се предават лесно в този мач и се бориха за всяка точка до края. След грешка на италианците резултата бе 21:19 за Латина. Гостите обаче успяха да се съхранят и да спечелят срещата след добри точки в края на мача и 25:21.