Манреса допусна десета загуба в Испания

снимка: basquetmanresa.com

Отборът на Манреса допусна десета загуба за сезона в мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Манреса отстъпи пред гостуващия Сарагоса със 75:82 (15:14, 13:25, 21:17, 26:26) точки в среща от 11-ия кръг. За домакините българският национал Александър Янев игра 16:40 минути като резерва и се отличи с 2 точки и 3 борби.Манреса е на последно място в класирането с една победа и десет загуби.

17-годишният Александър Везенков игра три минути при победа на Арис над Икарос със 70:60 точки в мач от шампионата на Гърция.

Българинът реализира една тройка за малкото време на терена. Отборът от Солун има и 6 поражения и е на 10-о място в класирането.

Будучност постигна победа в Адриатическата лига преди гостуването си на Лукойл Академик в решаващ мач за класиране в топ 16 на турнира "Еврокъп". Отборът от Черна гора победи гостуващия Цървена Звезда (Сърбия) със 72:63 точки.

Младежкият национал Павлин Иванов бе пуснат на терена малко преди края и поигра 2 минути в срещата. Джералд Лий бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Марко Попович добави 14 точки, а по 8 точки вкараха Страхиния Милошевич и Никола Иванович.

В среща от 12-ия кръг на женското първенство на Франция Юнион Ено, където играе Вера Перостийска, загуби при гостуването си на Ланд с 58:78 точки. Перостийска бе на терена 19 минути и се отличи с 2 точки.

Загуба допусна Арас, с Радослава Бъчварова в състава си. Тимът на българката гостува на лидера Нант и отстъпи с 57:68 точки. Бъчварова игра 26 минути на терена, през които реалзира 8 точки и добави 1 борба и 1 асистенция. Арас и Юнион Ено са на последните две места в класирането.

В елитното първенство на Италия без Димана Георгиева Приоло загуби от Фамила със 73:87 точки след две продължения в 9-ия кръг. Във втора дивизия на женското баскетболно първенство на Италия Маргера загуби като гост от Милано с 59:65 точки в мач от 11-ия кръг.

За Маргера българката Анна Римпова игра 36 минути и бе най-резултатна със 17 точки и 5 борби. В друг мач от кръга Сан Салваторе спечели у дома срещу Биасоно с 60:43 точки. Роксана Йорданова игра 38 минути за домакините и направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 16 борби.