Филип Виденов със загуба в Русия

снимка: SPORTA.BG

Нижни Новгород (Русия) допусна загуба в осмия кръг на ВТБ Лигата по баскетбол за мъже. Отборът, в който играе Филип Виденов, отстъпи пред Рига (Латвия) с 82:86 (25:30, 19:16, 26:20, 12:20) точки.

Българският национал беше резерва и за 20:35 минути се отличи с 12 точки, 3 борби и 3 асистенции. За гостите американецът в български паспорт Ърл Роулънд завърши със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции за 27 минути.

Рига на трето място в класирането в група "В", докато Нижни Новгород заема седма позиция. В друг мач от кръга Летувос Ритас (Литва) победи след продължение БК Донецк (Украйна) с 99:97 (20:35, 25:18, 25:23, 22:16, 7:5) точки.

Срещата между близнаците Деян и Калоян Иванови нямаше. Българските национали не играха за своите отбори в този мач.