Манолев вдъхнови Литекс за успех над Партизан

Лидерът в "А" група Литекс постигна престижна победа във втората си зимна контрола за годината.

"Оранжевите" подчиниха с 3:2 сръбския шампион Партизан на лагера в Белек, а два гола за българския тим реализира Станислав Манолев. Както е известно, българският национал поддържа форма с бившия си клуб, след като напусна холандския ПСВ. В предишната си контрола Литекс надви с 2:0 Аполон Каламария.

Едно попадение за Литекс добави и Момчил Цветанов, докато точни за "гробарите" бяха Лука и Малбашич.

Наставникът на Литекс Златомир Загорчич заложи на Евгени Александров под рамката на вратата, докато Страхил Попов, Пламен Николов, Васил Божиков и Иван Горанов стартираха в средната линия. Симеон Славчев, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Юрген Джазула, Данило Асприля и Мирослав Манолов оперираха в средната линия и атаката на "оранжевите".

Срещата в Белек стартира щастливо за българите, след като още в 4' Партизан удари една от гредите зад Александров. Дринчич стреля от пряк-свободен удар, но Литекс извади късмет. Малко по-късно "оранжевите" също погледнаха към вратата на сърбите, но опит за попадение на Джазула не се оказа успешен.

В 22' Момчил Цветанов пропусна отличен шанс за Литекс. "Малкия шивач" засече от воле центриране отдясно, но прати топката над вратата.

Добрата игра на Литекс все пак даде резултат в 29', когато резултатът бе открит в полза на ловчанлии. Вратарят на "гробарите" Лукач спаси изстрел на новото попълнение Асприля, но при добавката Момчил Цветанов се реваншира за пропуска си и вкара - 1:0.

Втората част на контролата стартира вихрено, а двата тима си размениха по един гол още в началните минути. В 54' Обрадович пресече подаване на Евгени Александров към влезлия в игра Станислав Манолев, а центрирането му бе засечено от Лука за 1:1. Минути преди това Манолев бе изведен очи в очи с противниковия вратар, но не успявайки да отбележи.

Седем минути по-късно обаче Литекс отново бе напред в резултата. Станислав Манолев напредна и стреля прецизно с левия крак, а топката намери един от долните ъгли на сръбския шампион - 2:1.

В 70' Манолев отбеляза и втория си гол в двубоя. Националът стреля коварно в очертанията, като топката тупна пред вратаря на Партизан и го излъга, влизайки в мрежата - 3:1.

Крайното 3:2 бе оформено десет минути преди края, когато сръбският колос върна още едно попадение. Малбашич стреля силно към вратата на българите, а Евгени Александров не успя да се намеси, допускайки втори гол в мрежата си.