Манифик! Фамозен гол по време на Франция – Сърбия (ВИДЕО)

Домакинът на Европейското първенство през 2016 година Франция победи с 2:1 Сърбия в контрола, играна наравно с програмата за понеделник от квалификациите за Шампионата на Стария континент.

И двете попадения за „петлите“ реализира още през първото полувреме халфът на Пари Сен Жермен Блес Матюйди, второто от които се превърна в истински шедьовър. Топката бе центрирана на дъгата на наказателното поле от корнер и Матюйди я посрещна от воле с левия крак, за да я прати неспасяемо и изключително ефектно в мрежата на сърбите.

Това се случи в 25-ата минута, а в 9-ата халфът бе открил резултата. Нападателят на Нюкасъл Александър Митрович вкара гола за Сърбия в 39-ата минута и на практика фиксира крайния резултат 2:1.

Победата бе втора поредна за Франция в контролите през септември, след като преди три дни „петлите“ надвиха с 1:0 Португалия с гол на Матьо Валбуена от пряк свободен удар.

France 2 – 1 Serbia Highlightsby onevampirester