Манчини: Аз съм виновен за отпадането, не Балотели

снимка: Guliver/Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити пое вината за отпадането на тима му от Лига Европа, след като снощи успя да победи Спортинг Лисабон с 3:2 на „Итихад Стейдиъм", но бе елиминиран заради по-малко отбелязани голове на чужд терен.

Марио Балотели извърши ненужно нарушението за първия гол на Спортинг от пряк свободен удар, но Сити успя да направи пълен обрат в последните 30 минути.

„Разочарован съм от Марио, защото той извърши нарушението за първия гол", заяви Манчини след мача.

„Но вината за отпадането не е негова. Аз съм мениджъра и аз съм виновен, а не Марио или другите играчи.

Те направиха всичко възможно на терена. На полувремето им казах, че можем да излезем и да опитаме да се върнем, защото във футбола никога не трябва да казваш никога.

Второто полувреме беше страхотно за нас и отбелязахме два гола за 20 минути. Разочарован съм и съжалявам за феновете, защото те заслужават да продължат в следващия кръг."

Първото полувреме беше много странно. Не знам защо им оставихме много пространства за контраатаки и не играхме като отбор преди почивката.

Очаквахме го, но защитниците бяха много далеч от крилата. Не се представихме добре през първата част и получихме два гола.

Второто полувреме промени всичко. Вкарахме три попадения, за малко и четвърто в последната секунда, но не беше достатъчно."