Филип Коку: Мачът с Валенсия положи добра основа за края на сезона

снимка: Wikipedia

Временният треньор на ПСВ Айндховен Филип Коку заяви, че снощният мач срещу Валенсия от Лига Европа е поставил добра основа за финалния етап от сезона, въпреки отпадането от турнира.

Тимът на Станислав Манолев стигна до равенство 1:1 с „прилепите", но заради загубата си с 2:4 на „Местая" миналата седмица не успя да стигне до четвъртфиналите.

„Играхме атакуващо и междувременно контролирахме нещата в средата на терена", коментира Коку след края на мача. „Затова този мач е добра основа.

Представихме се нелошо срещу силен отбор като Валенсия. Мисля дори, че феновете заслужаваха повече от равенство, но като цяло съм доволен от видяното.

Много съм доволен от взаимодействието между Закария Лабяд и Кевин Строотман в полузащитата, както и от това между халфовете и защитата. Играта на Вийналдум в дясната част също беше задоволителна", завърши бившият играч на Барселона.