Манчестър Юнайтед устиска минимална победа като гост на Суонси

Манчестър Юнайтед постигна първата си победа при гостуване на Суонси в историята на Премиършип, но трябваше да изразходи много усилия, за да задържи минималния си аванс до края.

Хавиер Ернандес донесе трите точки на „червените дяволи" с петия си гол в първенството, след като в 11-ата минута получи удобен пас от Райън Гигс и в типичния си стил на около пет метра от вратата нямаше проблем да отбележи.

Като цяло двубоят беше доста скучен и лишен от атракция, като чистите положения за гол изобщо липсваха, но и схемите на двата отбора не предполагаха практикуването на офанзивен футбол.

Попадението на Чичарито може да се каже, че беше изработено от Гигс, но уелският халф получи топката като подарък от Ранхел, който направи ключова грешка в началото на срещата.

Така Юнайтед вече има 29 точки и възстановява предишното си изоставане от градския опонент на върха Манчестър Сити, който е с актив от 34 пункта след победата 3:1 над Нюкасъл по-рано днес. Суонси пък остава 13-ти с 13 точки и продължава да се бори за задържане в средата на таблицата, след като претърпя първо поражение на своя „Либърти Стейдиъм".

През първото полувреме освен гола на Ернандес имаше само една интересна ситуация в наказателното поле на Юнайтед, при която като по чудо не падна изравнително попадение. В 23-ата минута Уейн Рутледж нахлу в пеналтерията на гостите и центрира успоредно на голлинията за напълно непокрития Скот Синклеър. Той обаче не можа да чукне кълбото в мрежата, защото го остави да мине между краката му и така пропиля златен шанс за Суонси.

В последния четвърт час от мача пък уелският отбор притисна именития си съперник и подложи под напрежение бранителите на „дяволите". Все пак, Давид Де Хеа също се намесваше авторитетно, когато това бе нужно и не позволи да бъде преодолян.

Така Юнайтед постигна поредната си безцветна победа и демонстрира игра, която напълно се различава от продукцията на лидера Манчестър Сити.