Манчестър Юнайтед се завърна в Топ 3 (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 2:1 в мач от 25-я кръг на английската Висша лига, като точен за „червените „ бе Смолинг в 6-тата и 48 минути, а Ингс изравни в 11-тата.

За Юнайтед трите точки значеха завръщане в Топ 3, като те имат актив от 47 точки след 25 изиграни мача.

Бърнли допусна 12 загуба през сезона и остава на предпоследното място с 21 точки.

Ван Гаал започна с Де Хеа, Еванс, Рохо, Джоунс, МакНеър, Ди Мария, Блинд, Янузай, Ван Перси, Рууни и Фалкао.

Шон Дайч заложи на Хийтън, Шакел, Трипър, Мий, Кийн, Джоунс, Кайтли, Арфилд, Барнс, Бойд и Ингс.

Манчестър Юнайтед започна двубоя си срещу Бърнли  в по-атакуващ стил, като целеше  да отбележи бърз гол. Четири минути след първия съдийски сигнал Фил Джоунс получи контузия и Ван Гаал трябваше да направи принудителна смяна. Крис Смолинг влезе в игра и още с първото си докосване до топката, направи резултата 1:0.

Само 5 минути по-късно „Олд Трафорд” замлъкна, след като Дани Ингс изравни резултата. Кийрън Трипер напредна с топката и подаде към нападателя за 1:1.

До края на полувремето Юнайтед бе отбора, който владееше топката повече, но не създавашедостатъчно чисти положение, за да стигне до ново попадение, а Бърнли, с по-малкото владеене на топката, стигна до две по-опасни положения, но Трипър и Ингс не се възползваха добре.

Все пак две минути преди края на частта отново Смолинг  се оказа на стрелкова позиция, след като Рууни и Ди Мария комбинираха и последния подаде към Смолинг, който реализира за 2:1.

Втората част играта започна по-спокойно, като нарушенията преобладаха, което се отрази на темпото на игра.

В края на срещата, осем минути преди края, Ди Мария бе спънат в наказателното поле от Арфилд и това значеше дузпа. Ван Перси реализира за 3:1 и по всичко личеше, че Юнайтед се завръща в топ 3.

В друг мач от този кръг Саутхямптън и Уест Хям не можаха да се победат, след като предложиха скучни 90 минути, без да си отбележат гол.

По този начин Саутхямтън събраха актив от 46 точки и остават четвърти, а Уест Хям запази осмата позиция с 38 пункта.