Манчестър Юнайтед се завърна на победния път (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Юнайтед записа трудна домакинска победа в мач от 12-я кръг на английската Висша лига, след като се наложи с 2:0 над Уест Бромич Албиън.

За 20-кратните шампиони на Англия това бе първа победа от три мача, след като в срещите с Манчестър Сити и Кристъл Палас, те завършиха 0:0. С днешния успех те запазват 4-то място в класирането с 24 точки. У.Б.А. остават 12-ти с 14 пункта.

През първата част "червените дяволи" бяха по-добрият отбор, но не успяха да създадат чисто голово положение. Саидо Бераино пък бе напълно изолиран в атаката на "дроздовете" и нямаше как да затрудни рожденика Давид де Хеа.

Втората част започна отново с по-добра игра на домакините, като в 52-рата минута Джеси Лингард, който направи дебют като титуляр във Висшата лига, откри резултата. Антони Марсиал проби от ляво и намери съотборника си на дъгата на наказателното поле. Там Лингард укроти кълбото и го прати в далечния ъгъл на Боаз Майхил.

До 90-та минута двата тима бяха равностойни на "Олд Трафорд", но в последната минута на срещата Гарет Макоули спъна Марсиал в наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон, тъй като бе последен в защита. Хуан Мата застана зад топката и реализира отсъдената дузпа за 2:0.