Байерн (Мюнхен) пак громи, изненадваща загуба на Байер (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) се завърна на победния път в немската Бундеслига, след като победи тима на Щутгарт с изразителното 4:0 на "Алианц Арена".

С успеха днес момчетата на Пеп Гуардиола запазват лидерската си позиция и аванса от 8 точки пред втория Борусия (Дортмунд), който обаче е с мач по-малко. В предишния кръг баварците изненадващо завършиха 0:0 с Айнтрахт (Франкфурт), но днес те показаха, че в онази среща просто не са имали достатъчно късмет.

Изходът от срещата бе решен още през първите 45 минути, когато паднаха и 4-те попадения. Всичките атакуващи играчи на шампионите се разписаха преди края на първата част, след като Ариен Робен откри резултата, а след него точни бяха Дъглас Коста, Роберт Левандовски и Томас Мюлер.

В друг двубой от 12-я кръг на Бундеслигата, Байер (Леверкузен) изненадващо загуби като домакин с 1:2 от Кьолн. Доминик Маро откри за гостите, а Хавиер Ернандес изравни преди почивката. Кирякос Пападопулос бе изгонен с директен червен картон малко след почивката и това наклони везните в полза на Кьолн. 20 минути преди края Маро отбеляза своя втори гол в срещата и до края тимът му запази аванса си за първа победа в последните 4 мача.