Манчестър Сити записа трета поредна чиста победа (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Манчестър Сити продължава добрата си серия от началото на сезона в Англия и днес постигна трети пореден успех от три мача, като този път победен бе Евертън с 2:0 като гост.

Играчите на Мануел Пелегрини еднолично застават на първата позиция с девет точки след победи с по 3:0 над Уест Бромич Албиън и Челси и днешната над "карамелите".

Евертън пък остава с четири точки, след като победиха Саутхямптън с 3:0 като гост, а в първата си среща стигнаха само до точка срещу Уотфорд.

Още във втората минута Манчестър Сити беше близо до откриване на резултата, но ударът на Серхио Агуеро беше спасен от Тим Хауърд

В 10-тата минута отново аржентинският нападател получи добро центриране, този път от Хесус Навас, но отново Хауърд бе на място и отрази опасния изстрел.

Пет минути по-късно Навас открадна в половината на домакините, комбинира със Силва, който веднага подаде към Рахийм Стърлинг, но младият англичанин не успя да засече в опразнената врата.

23 минути след началото на срещата Евертън организира първата си по-стойностна атака. Рос Баркли комбинира с Том Клевърли, който намери Ромелу Лукаку, но въпреки гола, който реализира, нападателят бе в положение на засада, която бързо бе маркирана.

До края на първата част "карамелите" бяха по-дейният състав, като в добавеното време Фернандиньо направи фаул пред границата на наказателното поле, а при изпълнението Лукаку уцели напречната греда, но топката излезе в аут.

Втората част започна с настоятелни атаки на "небесносините" по левия фланг, като на два пъти Стърлинг проби добре, но без успех, тъй като бе затварян добре от защитата на Евертън.

След точно час игра резултатът бе открит. Стърлинг отново проби по левия фланг, след което комбинира с включилия се Александър Коларов, като бекът напредна в наказателното поле и от малък ъгъл изненада Хауърд за 1:0.

Постепенно нивото на игра спадна и двата тима сякаш чакаха края на срещата, но две минути преди края Самир Насри, който се появи като резерва на мястото на Стърлинг, бе изведен в наказателното поле на Евертън и технично прехвърли Хауърд за 2:0.

"Карамелите" започнаха сезона с 2:2 срещу новака Уотфорд като домакин, а седмица по-късно надиграха с категоричното 3:0 Саутхямптън.

"Гражданите" от своя страна бяха повече от стабилни в първите си две срещи и победиха съответно Уест Бромич Албиън и Челси с по 3:0.

Роберто Мартинес ще стартира двубоя с Тим Хауърд, Фил Ягиелка, Шеймъс Колмън, Джон Стоунс, Брендън Галоуей, Гарет Бари, Джеймс МакКарти, Том Клевърли, Рос Баркли, Аруна Коне и Ромелу Лукаку.

За "гражданите" на терена ще излезнат Джо Харт, Бакари Саня, Венсан Компани, Александър Коларов, Елакуим Мангала, Яя Туре, Давид Силва, Хесус Невас, Рахийм Стърлинг, Фернандиньо и Серхио Агуеро.