Голово шоу, червен картон и първа победа за Челси за сезона (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Челси постигна първа победа за сезона, след като се наложи трудно с 3:2 над домакините от Уест Бромич Албиън. Срещата изобилстваше от интерсни положения: изпусната дузпа, пет гола и червен картон бяха сред най-интересните, а за "синтие" двубоят ще се запомни с дебютния гол на новото попълнение Педро Родригес.

След тази победа шампионите вече са с актив от 4 точки, след като преди това направиха 2:2 със Суонси и загубиха с 3:0 от Манчестър Сити. УБА пък остава с една точка, която бе спечелена при нулевото реми срещу Уотфорд.

Срещата започна с изненадващ натиск на Уест Бромич Албиън и още в 4-тата минута Саломон Рондон се оказа на голова позиция, но топката се озова при него след рикушет и новото попълнение на домакините не успя да се ориентира в ситуацията.

При последвалата контраатака на Челси, Сеск Фабрегас изведе Диего Коста, но ударът на нападателя премина встрани от вратата.

В 13-тата минута Неманя Матич фаулира Крис Брънт в наказателното поле и Марк Клатънбърг моментално отсъди дузпа. Зад топката застана Джеймс Морисън, който обаче би в центъра на вратата и топката срещна крака на Тибо Куртоа и кълбото излезе в корнер.

В 19-тата минута новото попълнение на "сините" Педро откри резултата. Подписалият през седмицата с лондончани разигра добре със Секс Фабрегас, след това направи двойно подаване с Еден Азар и с помощта на рикошет откри головата си сметка с екипа на Челси.

10 минути по-късно бившият играч на Барселона се отличи и с асистенция. След прекрасна контраатака на Челси Азар подаде към Педро, който опита да стреля, но топката попадна на крака на Диего Коста, който на опразнената врата направи резултата 2:0.

В 35-тата минута УБА се върна в срещата благодарение на Джеймс Морисън. Центриране от ляво стигна до Рондон, който със задна ножица върна към Морисън, който бе непокрит на точката за изпълнение на дузпаи с мощен шут откри сметката на "дроздовете" за сезона.

Три минути преди края на първата част головото шоу на "Дъ Хоутърнс" продължи и шампионите поведоха с 3:1. Коста бе изведен добре, след което той комбинира със Сезар Аспиликуета и левият бек се разписа за първи път във Висшата лига.

Втората част започна доста спокойно, но в 53-тата минута Рондон бе изведен в половината на Челси и се измъкна от капитана Джон Тери, който не успя да настигне нападателя и го повали на земята пред границата на наказателното поле и получи директен червен картон, а на терена се появи Гари Кейхил, който да застане до Зума. Теренът напусна Вилиан, а при изпъленения пряксвободен удар топката срещна стената.

Вече с човек повече на терена, "дроздовете" започнаха да играят по-атакуващо и това даде резултат. След атака от ляво Макманаман центрира към Морисън, който надскочи Кейхил и намали за 2:3 след удар с глава в далечния ъгъл.

12 минути преди края на срещата Жозе Моуриньо замени Коста, а на терена се появи Радамел Фалкао. До края на срещата УБА се опитаха да стигнат до изравнителен гол, а Челси се пробваха на контраатаки, но до шести гол не се стигна.

В първите два кръга на Острова "дроздовете" първо загубиха тежко при домакинството си на Манчестър Сити с 3:0, а седмица по-късно завършиха 0:0 с новака Уотфорд.

Шампионите също започнаха доста слабо кампанията, като за начало изгубиха две точки на "Стамфорд Бридж" след 2:2 със Суонси, а след това претърпяха унижение, след като бяха победени с 3:0 от най-големия си претендент за титлата през миналия сезон Манчестър Сити.

Веднага след поражението от "гражданите", тимът от западен Лондон направи първи голям трансфер за лятото, след като привлече Педро Родригес от Барселона за 30 милиона, като се очаква още днес испанецът да направи своя дебют на терените в Англия.

Домакините ще излезнат в състав Буаз Майхил, Крейг Доусън, Гарет МакОули, Йонас Олсон, Крис Брънт, Калъм Макманаман, Джеймс Морисън, Дарън Флетчър, Клаудио Якоб, Джеймс МакКлийн и Саломон Рондон.

Жозе Моуриньо ще разчита днес на Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Курт Зума, Джон Тери, Сезар Аспиликуета, Неманя Матич, Сеск Фабрегас, Педро Родригес, Вилиан, Еден Азар и Диего Коста.