Манчестър Сити с важни три точки в борбата за титлата (ВИДЕО)

Манчестър Сити успя да спечели важни три точки срещу труден съперник като Стоук Сити, след победа на негостоприемния „Британия Стейдиъм” с  1:4, след като Агуеро изведе „гражданите” напред в 33-тата минута, Крауч изравни пет минути по-късно, но нови три гола след почивката, съответно на Милнър, Агуеро от дузпа и Насри, донесоха трите точки за шампионите.

Те вече имат актив от 52 точки и продължават гонитбата с Челси за първото място в класирането на Острова.

Хъл Сити остават 15-ти, като след 25 кръга, те са с актив от 23 пункта.

За домакините срещата започнаха Бегович, Бардсли, Жамерън, Муниеса, Волшайд, Уилън, Моусез, Н'Зонзи, Крауч, Арнаутивич и Диуф.

За щампионите на вратата застана Харт и пред него Компани, Сабалета, Коларов, Мангала, Насри, Милнър, Силва, Фернандиньо, Фернандо и Агуеро.

Срещата започна напрегнато, като най-чистото положение за гол пред Сити, доведе до гол преднина за „гражданите” – в 38-та минута Серхио Агуеро откри резултата, след като стигна топка, която бе изчистена напред и с невероятен рейд напредна до наказателното поле на Стоук, където без проблем изведе тима си напред в резултата.

Само пет минути по-късно домакините се върнаха в мача чрез Питър Крауч , който отбеляза забележителен гол. Нападателят получи чудесе пас от Арнаутович, като подаването обърка Джо Харт и той се чудеше дали да излезе да го пресече или да остане на голлинията. Високият нападател се ориентира по-бързо и с чудесен прехвърлящ удар прати топката в обратния ъгъл.

Така завърши и първата част. Тя бе точно обратното, на това, което последва през вторите 45 минути.

Манчестър Сити бе тимът, който доминираше изцяло, като първо Джеймс Милнър изведе отново гостите напред след чудесен пас на Самир Насри, а 20 минути преди края бе отсъдена и дузпа за шампионите, която Агуеро реализира в гол.

Четвъртото попадение за Сити сложи край на спора на „Британия Стейдиъм”. 15 минути преди края Самир Насри се разписа във вратата на Стоук след  добра акция в центъра на терена.

До края на срещата не последва нищо интересно и Сити спечели ценни три точки в борбата за титлата.