Челси запази преднината си на върха след труден успех над Евертън (ВИДЕО)

Отборът на Челси постигна 18-та победа от началото на сезона и запази преднината си на върха пред втория Манчестър Сити, като победи Евертън трудно с 1:0 на "Стамфорд Бридж" след гол на Вилиан в 89-тата минута.

"Сините" вече имат актив от 59 точки и запазиха преднината си от седем точки пред втория Манчестър Сити и 11 пред третия Манчестър Юнайтед.

Евертън записа първа загуба, след като не познаваше вкуса на поражението от четири мача и остава 12-ти с 27 пункта.

Жозе Моуриньо заложи на Чех, Тери, Иванович, Аспиликуета, Зума, Вилиан, Рамиреш, Азар, Куадрадо и Реми.

Роберто Мартинес изкара на терена Хауърд, Ягиелка, Колман, Овиедо, Бешич, Стоунс, Ленън, Бари, Баркли, Нейсмит, и Лукаку.

Мачът между Челси и Евертън започна с очакван натиск на домакините и след 5 минути игра Вилиан се озова на стрелкова позиция, но шутът му мина на около половин метът от напречната греда.

Евертън отговори само минута по-късно, когато Ромело Лукаку бе изведен от Стивън Нейсмит, но Петър Чех спаси.

В 13-тата минута отново Челси бе по-близо до гола. Еден Азар се измъкна добре от ляво и центрира към Луи Креми, но ударът му с глава бе спасен от Тим Хауърд.

До края на първата част повечето опасни ситуации бяха пред вратата на „карамелите”, но добрите реакции на Хауърд и не до край концентрираните изяви на атакуващите играчи на Жозе Моуриньо оставиха резултата без гол през първото полувреме.

Първите 20 минути от втората част започнаха с нов натиск на „сините”, като веднъж Уилиан и на два пъти на Азар бяха близко до попадение, но отново Хауърд бе „последна преграда” за Евертън.

През последните 15 минути Челси вдигна оборотите, като търсеше късен гол, за да открадне трите точки от срещата.

Първо добра атака през центъра доведе до гол за „сините”, но той бе отменен заради засада в 85-тата минута, а само след 60 секунди Гарет Бари бе изгонен след втори жълт картон.

При втория опит Челси не сбърка. Вилиан донесе победата за лондончани с хуваб удар от воле, което премина през куп играчи на Евертън и влетя в мрежата на Хауърд.

В добавеното от съдията време, момчетата на Жозе Моуриньо показаха добра игра в защита и не допуснаха изравняване.