Манчестър Сити победи Фулъм с 2:1 като гост

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Манчестър Сити постигна трудна победа при гостуването си на Фулъм в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" надделяха с 2:1 и продължават битката си за място сред първите четири в класирането.

 

Двубоят започна силно за Манчестър Сити и до 36-ата минута водеше с 2:0. Роке Саната Крус откри в 7-ата минута, а половин час по-късно Карлос Тевес вкара за още един гол. Домакините се хвърлиха в атаки, като стигнаха само до намаляване на резултата. В 75-ата минута Дани Мърфи оформи крайното 2:1 с гол от дузпа.

 

С победата си Манчестър Сити излезе на пета позиция с 53 точки. Фулъм са 10-и с 38 точки.