Манчестър Сити даде пет причини на Барса да се страхува (ВИДЕО)

Шампионът Манчестър Сити се възползва по най-адекватния начин от изненадващата грешка на лидера Челси срещу Бърнли по-рано днес, като „гражданите“ смазаха на пух и прах гостуващия Нюкасъл с 5:0.

Така възпитаниците на Мануел Пелегрини се доближиха на пет точки от върха, защото по сензационен начин „сините“ от Лондон допуснаха равенство 1:1 на стадион „Стамфорд Бридж“ срещу намиращия се в зоната на изпадащите Бърнли.

Манчестър Сити вече има 55 точки на втора позиция, като освен, че скъси изоставането си от Челси, успя да отправи предизвикателство към съперника си от осминафиналите в Шампионска лига Барселона.

Двата колоса се изправят един срещу друг на 24-ти февруари, а каталунците предложиха на феновете си напълно контрастни емоции в своя мач от първенството на Испания, след като на „Камп Ноу“ бяха надвити с 0:1 от Малага.

Едва за втори път в историята на английската Висша лига Манчестър Сити вкара цели три гола за 21 минути – предишният случай бе срещу Бърнли през април 2010-та година. Още преди да са изтекли 120 минути игра Серхио Агуеро откри резултата на стадион „Етихад“ от дузпа, отсъдена за нарушение на Анита срещу Един Джеко в наказателното поле.

Босненецът преигра в ситуацията, но контактът бе факт и Агуеро се изравни на върха при голмайсторите в първенството, реализирайки за 17-ти път този сезон – точно толкова, колкото има на сметката на Диего Коста (Челси). Дузпата пък бе най-бързата в историята на Висшата лига от 21 години насам.

Самир Насри покачи на 2:0 в 17-ата минута след продължителна акция, започната от завърналия се триумфално с титлата с Кот д'Ивоар от турнира за Купата на африканските нации Яя Туре.

Насри се разписа и миналата седмица при разгрома над Стоук Сити, като за първи път с екипа на английските шампиони бележи в два мача подред.

В 21-ата минута Един Джеко бе намерен в наказателното поле с великолепно центриране от Давид Силва, който с фалц сложи топката на гърдите на нападателя, чийто последвал изстрел бе безпощаден.

Между 51-ата и 53-ата минута Силва като на шега вкара две бързи попадения, за да увеличи сметката си през сезона на девет, което е най-висока цифра в този показател за него с екипа на Сити в рамките на една кампания от Висшата лига.

Първо испанецът бе намерен пред малкия пенал след бърза контраатака на домакините, а 120 секунди по-късно с прецизен шут от воле от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря на Стоук.

В 60-ата минута друг шампион на Африка – Вилфред Бони – направи дебют за „гражданите“, след като бе закупен за 35 милиона евро от Суонси през януари.