Атлетико подгони Барса след класика на "Калдерон" (ВИДЕО)

снимка: marca.com

Атлетико Мадрид се отърси след поражението от Селта преди седмица, като тази вечер шампионите в Примера Дивисион записаха лесен успех с 3:0 над гостуващия Алмерия в среща от 24-ия кръг на първенството.

И трите си попадения на "Висенте Калдерон" домакините реализираха преди почивката, когато точни бяха Марио Манджукич от дузпа и Антоан Гризман на два пъти.

"Рохибланкос" доиграха срещата и с десет души, след като левият бранител Гийерме Сикейра бе изгонен от игра с втори жълт картон в добавеното време на срещата.

Така Атлетико се върна на победния път и събра актив от 53 точки, доближавайки се на три пункта зад втория Барселона и четири от лидера Реал Мадрид, който е с мач по-малко. По-рано днес Барса претърпя изненадващ неуспех с 0:1 като домакин на Малага.

Атлетико осъществи и генерална репетиция преди 1/8-финалния двубой с Байер Леверкузен в Шампионската лига през следващата седмица.

Още в 12’ се стигна до дузпа в полза на домакините, след като реферът видя нарушение на Хемед срещу Диего Годин в наказателното поле на Алмерия. Зад топката застана Марио Манджукич, който не сбърка от бялата точка и изведе Атлетико напред с 12-ия си гол в Примера от началото на сезона.

Само осем минути по-късно резултатът на “Калдерон” бе и удвоен. Авторът на първия гол Марио Манджукич подаде за втория, извеждайки Антоан Гризман очи в очи с вратаря на Алмерия Хулиан. Талантливият французин стреля прецизно с левия крак и намери мрежата на съперника за 2:0 в полза на Атлетико.

Малко след това Антоан Гризман реализира и третото си попадение в срещата. Този път “седмицата” на “рохибланкос” овладя топката на метри от голлинията, залъга Хулиан и от близка дистанция простреля стража с левия крак за 3:0 в полза на испанския шампион.

След почивката Атлетико намали оборотите и спря да бележи, а Фернандо Торес и Раул Гарсия освежиха състава на Чоло Симеоне, който започна да мисли за предстоящата битка с Леверкузен в елиминациите на Шампионска лига.