Ман Сити приземи Арсенал след гросмайсторски обрат (ВИДЕО)

Манчестър Сити наказа болезнено Арсенал с 2:1 в голямото дерби на 17-ия кръг на Висшата лига. Подопечните на Пеп Гуардиола демонстрираха фантастичен характер на "Емиратс" през второто полувреме и съумяха да обърнат резултата.

В 5-ата минута чудесен пас на Санчес изведе Тио Уолкът очи в очи срещу вратаря и английския национал не се затрудни да прониже мрежата.

В 47-ата минута обаче Сане изравни, макар че останаха сериозни съмнения за засада. Тоталният обрат бе осъществен в 72-ата минута, когато неадекватният в пореден мач Начо Монреал само изгледа как Стърлинг донесе успеха на домакините(вижте във видеото долу).

Лондончани пък не бяха губили в 2 поредни срещи 2 години и половина, но тази вечер капиталираха - както се случи и в предишния им двубой в Ливърпул срещу Евертън.

След успеха си Ман Сити е втори в класирането с актив от 36 точки, докато Арсенал остана на 4-ата позиция с 33 пункта.