Малага сломи Бетис с гол в последната минута

Отборът на Малага се наложи с 3:2 като домакин на Реал Бетис в мач от 12-ия кръг на испанското футболно първенство.

Самуел Гарсия Санчес се разписа в третата минута на добавеното време и донесе трите точки за Малага, с които отборът се изкачи на 12-о място в класирането.

Роке Санта Крус изведе андалусийците напред в резултата в 13-ата минута, но Хоан Верду изравни в 33-ата. Елисеу отново даде аванс на Малага, но Жорди Фигерас изравни за Бетис две минути по-късно.

Двубоят вървеше към равенство 2:2, но в самия край Санчес вкара трети гол за Малага и по този начин остави Бетис в зоната на изпадащите.

В началото на второто полувреме мачът бе прекратен за известно време, след като защитникът на Бетис Дамиан Перки остана да лежи на терена, след като удари главата си при единоборство с Фабрис Олинга от Малага. Играчът на Бетис бе откаран в болница, където ще се подложи на допълнителни тестове.

В друг късен мач от 12-ия кръг в Ла Лига Гранада победи Леванте с 1:0 като гост. Пити вкара единствения гол в добавеното време на мача от пряк свободен удар. С тази победа Гранада се изкачи на 11-о място с 14 точки.

Двубоят можеше да се развие и по друг начин, но домакините пропуснаха дузпа в 25-ата минута, след като вратарят на Гранада отрази удара на Набил Ел Жар.

На полувремето пък на стадиона имаше токов удар, който постави под въпрос провеждането на второто полувреме, но в крайна сметка домакините овладяха ситуацията и мачът се доигра.