Малага се спаси от поражение срещу Валядолид

снимка: marca.com

Малага завърши 2:2 срещу домакина Валядолид в изтеглен мач от седмия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на германския специалист Бернд Шустер записаха пети пореден мач без поражение в Примера дивисион и с актив от 9 точки се изкачиха на седмо място във временното класиране. Лидери са Барселона и Атлетико Мадрид с пълен актив от по 18 точки.

Гостите започнаха по-добре на стадион "Хосе Сория" и в средата на първото полувреме Роке Санта Крус откри резултата след отлично извеждащо подаване на Фернандо Тисоне. Домакините стигнаха до обрат с два бързи гола след почивката при идентични ситуации. Хави Гера изравни с глава в 56-ата минута след центриране от корнер от дясно на Патрик Еберт, а осем минути по-късно Умберто Осорио засече ново подаване от ъглов удар от дясно на Еберт за 2:1 за Валядолид.

Хубав гол на резервата Бартоломей Павловски оформи крайното 2:2 в 76-ата минута. 20-годишният полски нападател овладя подаване на Игнасио Камачо с гръб към вратата и с обръщане от въздуха от 15 метра прати топката в левия ъгъл на вратата на Диего Мариньо.

Малага можеше да стигне и до успеха, но след удар от 25 метра на Мунир Ел Амдауи и рикошет топката се отби от напречната греда. Валядолид записа четвърти пореден мач без победа и заема 13-ото място с 6 точки.