Късен гол лиши Борусия (М) от първа победа

Късен гол лиши Борусия Мьонхенгладбах от първа победа като гост през сезона в германското футболно първенство. Възпитаниците на Люсен Фавр завършиха 2:2 срещу Аугсбург на "SGL Аrena" в изтеглен мач от седмия кръг на Бундеслигата.

Полският нападател Аркадиуш Милик, който влезе като резерва, донесе точката на домакините с изравнителен гол две минути преди края. Милик вкара първия си гол в шампионата, след като засече отблизо ниско центриране на Андре Хаан от дясно.

Самият Хаан също реализира дебютно попадение, за да даде аванс на Аугсбург в 27-ата минута с изстрел от малък ъгъл. Малко по-рано Хуан Аранго беше ударил гредата за Борусия, а гостите стигнаха бързо до изравняване, като в 33-ата минута Макс Крузе направи 1:1 с четвъртия си гол за сезона.

В 71-ата минута срещу хода на играта тимът от Мьонхенгладбах поведе. Крузе намери Бранимир Хъргота в наказателното поле и резервата засече в мрежата. Борусия не успя да удържи преднината си, но все пак стигна до първа точка като гост в кампанията и прекъсна поредица от три поредни загуби извън собствения си стадион.

След равенството двата отбора събраха актив от по 10 точки, като клубът от Мьонхенгладбах е пети, а Аугсбург е шести във временното класиране. Лидери са Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен с по 16 точки.