Малага пропусна да разгроми Атлетик преди Шампионска лига

Малага затвърди позицията си в топ 4 на Ла Лига, след като тази вечер стигна до лесен успех с 1:0 над Атлетик (Билбао) в мач от 24-ия кръг на испанското първенство.

Единственото попадение в срещата бе дело на Хавиер Савиола 18 минути след началния съдийски сигнал, а домакините можеха да спечелят още по-убедително, но направиха доста пропуски.

Благодарение на 3-те точки Малага се бетонира на 4-о място в класирането, като има актив от
42 точки, като е с 5 пред 5-ия Валенсия. Освен това победата ще даде самочувствие на отбора за сблъсъка в Португалия срещу Порто от Шампионската лига.

Треньорът Пелегрини реши да даде почивка на част от своите възпитаници с оглед двубоя от Шампионска лига срещу Порто през идната седмица, но това не се отрази особено на стила на игра на тима, като от самото начало Малага натисна в търсене на ранен гол.

Иско и Уелингтон бяха най-активни, като принудиха Фернандес да се намесва решително на няколко пъти, но в 18-ата минута домакините успяха да разпечатат вратаря на баските - Пиазон успя да премина през трима в наказателното поле и от аутлинията центрира към Батиста. Той се размина с топката, но там беше Хавиер Савиола, който насочи коженото кълбо неспасяемо във вратата на Атлетик .

Голът обаче не събуди възпитаниците на Марсело Биелса, като те рядко достигаха до положения, а Адурис можеше да се разпише, но ударът му бе твърде лек, за да затрудни Кабайеро. Освен това наставникът на Атлетик трябваше да прави принудителна смяна, тъйа като Гурпеги се контузи, а на негово място се появи Сан Хосе.

Картината на "Ла Росаледа" не се промени особено през вторите 45 минути, като Малага продължаваше уверено да контролира срещата и не позволяваше на баските да разгърнат пълния си потенциал в атака.

Домакините дори можеха да поведат с по-голяма разлика, но ударите на Иско и Савиола бяха парирани от вратаря, а единствено Суасета пробва плах удар по посока Кабайеро. Биелса дори вкара в игра Йоренте, с когото са в остра вражда, но и това не помогна на Атлетик да стигне поне до точката.

В заключителните минути все пак Гомес можеше да вкара за гостите, но Кабайеро спаси и неговия опит, а Хоакин пропусна да отбележи втори гол за своите при контраатака. Така Малага записа 5-и пореден двубой без поражение, като има 3 победи и 2 равенства след като записа 2 загуби на старта на 2013 година.