Красив футбол и класика за шампионите срещу Айнтрахт

Борусия Дортмунд напомни за себе си тази вечер на "Сигнал Идуна Парк" след като стигна до убедителен успех с 3:0 над приятната изненада Айнтрахт Франкфурт в мач от 22-ия клръг на Бунделсигата.

Марко Ройс (9, 10, 65) се превърна в абсолютен герой, забивайки хеттрик, а победата на шампионите е още по-впечатляваща, тъй като те играха с човек по-малко то 31-ата минута след червения картон за Шрайбер.

Борусия обаче едва ли ще защити титлата и през тази година, след като разликата с Байерн е цели 15 точки. Все пак жълто-черните има 42 и се намират на 2-а позиция в класирането с точка пред Леверкузен и 5 пред днешния си съперник.

Домакините започнаха силно срещата и още в 9-ата минута защитата на Айнтрахт бе матирана от бързите атаки на Борусия - Гюндоган получи топката в центъра, като пусна мигновен пас към Гьотце. Националът на Германия бе с гръб към вратата но с фамозен пас изведе Ройс сам срещу вратаря, като нападател от неговата класа не бърка в подобни ситуации и безпроблемно реализира - 1:0 за шампионите.

Това явно не беше достатъчен удар за гостите, като малко повече от минута по-късно Хумелс напредна в половината на Айнтрахт и изведе отново Ройс сам срещу вратаря, а той плъзна топката между краката му и реализира втория си гол в срещата.

Жълто-черните продължиха да играят с настроение и правеха отлични комбинации, но в 31-ата минута нападателят Шрайбер извърши страхотна глупост, като си изкара нелеп червен картон след половин час игра и върна надеждите на гостите поне за точка в сблъсъка с шампиона. Новакът в Бундеслигата натисна в края на първото полувреме, но до гол не се стигна.

Втората част обаче играчите на Борусия излязоха пределно мотивирани да убият надеждите на гостите, макар че бяха с човек по-малко. Това се случи в 65-ата минута - Марио Гьотце с поредната си асистенция за сезона осигури на Ройс да наниже своя хеттрик, а той разбира се не пропусна тази възможност - 3:0 и окончателен край на интригата в срещата.

Гостите, ако са таили някакви надежди за 3:3 (резултатът, при който двата отбора завършиха миналия сезон), влязоха в реалността в 74-ата минута, когато Инуи си изкара втори жълт картон, което изравни играчите на терена, а Борусия доигра спокойно срещата и се поздрави с категоричен успех.