Малага прегази Райо за първа победа в Ла Лига

Отборът на Малага се поздрави с категорична победа с 4:0 при домакинството си на Райо Вайекано в мач от 4-ия кръг на Примера Дивисион.

Андалусийците тотално надиграха своя мадридски съперник, като можеха да се поздравят и с още по-изразителен успех, ако не бяха многото пропуснати положения пред вратата на Райо.

Победата бе първа за Малага през новия сезон в испанското първенство, след две загуби и реми. Така тимът събра 4 точки, с които се изкачи до 10-о място във временното класиране на Примера. Райо пък допусна трета загуба и е във втората половина на подреждането с актив от 3 пункта.

Домакините започнаха много агресивно, а първият гол падна сравнително късно - след половин час игра, когато точен бе Мунир Ел Хамдауи, който се отличи с хеттрик в мача. До края на първото полувреме във вратата на гостите падна още едно попадение, дело на Франсиско Портильо.

След почивката, вместо да намалят темпото, домакините явно бяха решили да си оправят и головата разлика, нанизвайки нови три гола в мрежата на Райо, с което направиха разгрома на мадридчани пълен.

Първо Елисеу направи резултата класически малко след подновяването на играта (49'), а Ел Хамдауи оформи хеттрика си с нови две попадения, съответно в 62' и 68' за крайното 5:0.