"Грифоните" разкъсаха Сампдория в дербито на Генуа

Отборът на Дженоа се поздрави с класическа победа с 3:0 срещу градския си съперник Сампдория в дерби мач от 3-ия кръг на Серия А, игран на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Гостите от Дженоа показаха убийствена ефективност в атака, като реализираха три от отправените общо четири удара към противниковата врата, докато футболистите на Сампдория така и не успяха да стигнат до попадение, въпреки че създадоха десетки положения.

Двубоят започна по най-добрия възможен начин за тима на Дженоа, който откри резултата още в 9-ата минута, а автор на гола стана Лука Антонини, който засече центриране на Давиде Биондини в наказателното поле.

Емануеле Калайо удвои преднината на "грифоните" в началото на второто полувреме (50'), също разписвайки се след засечено центриране в пеналтерията.

Точка на спора сложи Франческо Лоди, който оформи крайното 3:0 с безпощадно изпълнение от пряк свободен удар в 66-ата минута.

Това бе първа победа и първи три точки за Дженоа от началото на новия сезон в Калчото, с които "грифоните" се отлепиха от дъното на класирането. Същото не се отнася за градския съперник Сампдория, който допусна второ поражение и има само 1 точка.