Македония отупа Дания, Чехия показа мускули срещу Турция

Един от най-близките съседи на България - Македония - показа на „лъвовете" как трябва да се справят с предизвикатеството срещу националния отбор на Дания в световните квалификации.

Селекцията на македонците срази с 3:0 „червения динамит" и поднесе една от големите изненади на международните контролни срещи.

В далеч по-притеснителен за нас, българите, двубой, Чехия убедително преодоля съпротивата на домакините от Турция и ги победи с 2:0.

Националният вратар на Дания Каспер Шмайхел направи злополучен дебют с фланелката на страната си, след като още до 24-ата минута допусна цели три попадения.

В 8-ата минута най-известният и успешен футболист на Македония Горан Пандев откри резултата, а в 17-ата Агим Ибраими направи 2:0 за огромно удоволствие на феновете на градския стадион в Скопие.

За Пандев това беше 26-ти гол с националната фланелка, а в 24-ата минута резултатът стана трагичен за селекцията на Мортен Олсен - Николче Новески направи 3:0.

Националите на Дания очевидно нямаха представа какво ще им се случи в македонската столица, като сред титулярите личаха имената на Симон Кяер, Даниел Агер, Кристиан Ериксен, Ларс Якобсен, Микаел Крон-Дели и Денис Ромедал.

Вилиам Квист и Никлас Педерсен влязоха като резерви, което показва, че „червеният динамит" е излязъл с голяма част от най-добрите си играчи. Именно тях ще видим и в следващите мачове от световните квалификации.

Чехия със завидна лекота преодоля туските си домакини и постигна престижна победа с 2:0 в контрола, изиграна на стадион „Маниса". Ладислав Крейчи откри резултата още в 4-ата минута, а Давид Лафата направи 2:0 в 28-ата.

Крейчи има 2 гола и 5 мача в турнира Лига Европа със Спарта (Прага), докато Лафата има записани минути с националния си отбор и на Европейското първенство през 2012-та година.