Магьосникът Азар качи Челси на върха

Намиращият се в отлична форма Еден Азар записа своя първи хеттрик с екипа на Челси, а "сините" се изкачиха на върха в английската Висша лига.

Това стана възможно след равенството на Манчестър Сити в Норич и успеха на лондончани с 3:0 над Нюкасъл у дома. По-рано днес Арсенал отстъпи катастрофално при визитата си на Ливърпул.

И трите гола в двубоя бяха дело на Еден Азар, с което и той затвърди впечатленията за превъзходното състояние, в което се намира напоследък. Белгийският национал изнесе изключителен мач при важния успех с 1:0 над Манчестър Сити в понеделник, а днес отново бе над всички срещу "свраките" на Алън Пардю.

По този начин Челси събра актив от 56 точки и оглави таблицата, разполагайки с точка повече от втория Арсенал. Манчестър Сити остава на трета позиция с 54 пункта. Нюкасъл е все още осми с 37 спечелени точки до момента.

4063944

Жозе Моуриньо върна Франк Лампард и Оскар сред титулярите на Челси, докато този път Рамиреш бе оставен на пейката. Самуел Ето'о отново оглави атаката на домакините, а Еден Азар, Оскар и Вилиан действаха зад него. Неманя Матич партнираше на Лампард в средната линия. Официален дебют за Челси пък записа привлеченият през януари Мохамед Салах.

В средата на полувремето Челси бе близо до откриване на резултата, но Оскар пропусна. Бразилецът получи подаване от Ето'о и стреля, но прати кълбото на сантиметри в аут.

Минута по-късно обаче резултатът на "Стамфорд Бридж" вече бе открит. Първото си попадение в двубоя реализира Еден Азар, който разигра на двойно подаване с Бранислав Иванович, преди да матира Тим Крул с десния крак - 1:0.

Само седем минути по-късно белгиецът успя и да удвои резултата. Вилиан центрира успешно от левия фланг, а след двойно подаване със Самуел Ето'о, Еден Азар отбеляза за втори път в мача - 2:0.

През втората част "сините" успяха и да затвърдят успеха си, а Еден Азар оформи първия си хеттрик с фланелката на Челси.

В 53' комична грешка на Тим Крул за малко не доведе до попадение на Оскар, а пет минути по-късно Ето'о бе блокиран от защитата на гостите. В 61' Тим Крул се реваншира за неловкото си отиграване, спасявайки удар на Франк Лампард.

Постепенно се стигна до 63', когато Еден Азар реализира исторически първи хеттрик с екипа на Челси. Янга-Мбива предизвика дузпа в ущърб на "свраките", а зад топката застана именно белгиецът. Азар прати Крул в другия ъгъл и отбеляза за крайното 3:0 в полза на домакините.

Три минути преди края новото попълнение Мохамед Салах можеше да ознаменува дебюта си с попадение, но египтянинът не бе точен.