Магдалена Георгиева спечели четири златни медала на ДП

Магдалена Георгиева от ЦСКА спечели всичките четири златни медала в шампионатите на отделните уреди при девойките старша възраст на държавното първенство по спортна гимнастика.

Състезанието се проведе в тренировъчната зала на комплекса на 4-ти км. Георгиева стана първа на прескок, смесена успоредка, греда и земя. При девойките младша възраст на прескок и смесена успоредна победителка стана Илияна Гевезова Спартак (Пловдив), а на греда и земя - Грета Банишка (ЦСКА).

При момичетата старша възраст на греда и земя златото взе Памела Георгиева (Левски Спартак 08), на прескок победи Ванина Янакиева (Тракийски юнак), а на смесена успоредка - Десислава Тодорова (СГ Стара Загора).

При юношите старша възраст на прескок победи Васил Божков (Тракийски юнак), а Велико Тушев от Акор-Русе е номер 1 на земя, кон с гривни, халки, успоредка и висилка. При момчетата старша възраст на всички уреди спечели Дейвид Хъдълстоун (ЦСКА), предаде БТА.

При юношите младша възраст Денислав Дамянов от ИКГ Черноморски юнак (Варна) победи на земя, на висилка първи е Димитър Бърдарски (Любчо Солачки), а Владимир Тушев (Акро-Русе) взе златото на кон с гривни, халки, прескок и успоредка.

Състезанието при мъжете и при жените е в събота и неделя като мъжете започват в събота от 9.00 часа, а жените - от 14.00 часа. В неделя финалите на отделните уреди са от 9.30 до 13.30.