Люис Хамилтън спечели домашната Формула 1, втори остана врагът пред портата му Нико Розберг

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели домашното си състезание за Гран При на Великобритания. Това бе втора поредна победа за пилота на Мерцедес и общо четвърта за него от началото на сезона. Успехът бе и четвърти за трикратния световен шампион на пистата „Силвърстоун”.

Хамилтън затвърди отличното си представяне по време на свободните тренировки и квалификацията. Британецът стартира от полпозишън и след много силно каране успя да удържи лидерската си позиция до самия край. Втори завърши неговият съотборник Нико Розберг, с когото са в конфликт и перманентно се плюят пред медиите.

Последното място на почетната стълбичка бе за пилота на Ред Бул Макс Верстапен.

След днешното състезание Хамилтън се доближи максимално до Розберг в генералното класиране при пилотите. Люис остава на втората позиция с актив от 167 точки, докато Розберг е първи със 171.