Любимец очаквано отстъпи на колоса Рубин

Българският Любимец отстъпи с 0:3 (0:1) на руския гранд и бивш участник в Шампионската лига Рубин (Казан) в поредната си контролна среща на испанска земя. Руснаците имаха пълно надмощие през цялото време и без проблеми стигнаха до успеха.

Още в 9-ата минута руският национал Дмитрий Торбински откри резултата с топовен удар под гредата на вратаря Радослав Рашков.

Футболистите на Любимец стигнаха до първата си възможност в 26-ата минута, но след центриране от ъглов удар топката беше изстреляна високо над гредата.

В 55-ата минута руснаците удвоиха преднината си с втори гол на Торбински. Той влезе с топката в наказателното поле и с диагонален удар я прати в левия ъгъл на вратата на Любимец за 2:0.

В 68-ата минута и Роман Шаронов се разписа, като след серия рикошети в пеналта той последен отклони топката преди тя да се спре в мрежата на българския отбор, намиращ се на 12-о място в А група след есенния дял на първенството.

В 74-ата минута и иранецът Азмун се разписа, но съдията видя нарушение в атака и отмени четвъртия гол в българската врата.