Любимец наби Локо (Сф) за сбогом

Любимец победи Локомотив /София/ с 2:1 в последния мач от втората седмица на А-футболна група пред около 100 зрители на стадион "Славия".

Въпреки спечелените три точки отборът на Любимец остава на последното, 14-то място в крайното класиране на А"-група с актив от 21 точки.

Преди началото на срещата страничният съдия Веселин Мишев получи почетен плакет по повод неговият мач номер 200 в А група.

През първото полувреме домакините доминираха, но до гол не се стигна - било поради пропуски на Джи Би Якасонго и на капитана Маркиньос, било поради добра игра на вратаря на вече изпадналия от елита Любимец - 33-годишния Здравко Чавдаров.

А гостите от Любимец поведоха веднага след подновяването на играта - в 46-та минута след центриране от пряк свободен удар и разбъркване пред вратата на Локомотив топката попадна в Георги Вълчев и той отблизо откри резултата - 1:0 за Любимец.

В 60-та минута след центриране от левия фланг Даниел Генов с точен удар с глава изпрати топката в мрежата на Здравко Чавдаров - 1:1. Две минути по-късно обаче гостите от Любимец отново поведоха в резултата след бърза контраатака, при която Николай Колев на празна врата отбеляза гол.

До края на мача и двата отбора имаха положения, но нов гол не бе отбелязан и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 6:1 за Любимец, който записа шестата си победа в А група.