"Лъвиците" с нова загуба в Европейската лига

снимка: volleyball.bg

Националният отбор на България по волейбол за жени отстъпи като гост на Словения с 2:3 (21:25, 23:25, 26:, 25:18, 12:15) гейма след малко повече от два часа играч в среща от група "А" на Европейската лига.

Във втория гейм българките водеха със 17:14, но домакините направиха обрат. Това бе втора загуба за националния тим в надпреварата. След тази среща България остава на първо място с 10 точки. Словения е на второ място със 7 точки.

Гергана Димитрова беше най-резултатна за България с 24 точки, Виктория Григорова добави 15 точки. За домакините Марина Цветанович се отличи с 27 точки, а Сара Валенчич завърши с 24 точки.

Малко след края на мача специално за БФВолейбол от Словения коментар за срещата направи старши треньора на "Б" националния отбор по волейбол за жени Иван Петков.

"Успяхме след 2:0 за противника да се върнем в мача и да направим един хубав двубой. И двата отбора играхме на приливи и отливи. В началото на петия гейм натрупахме сериозен пасив, но успяхме да се върнем в него. Накрая малшанса ни споходи и загубихме. Какво не достигна на момичетата в петия гейм, психически ли не издържаха? - Не, по-скоро липсата на опит си оказа думата. В началото тръгнахме много плахо.На момичетата им липсва самочувствие и опит. Все пак показаха характер, мъжество, ако мога така да се изразя. Всички ги адмирираме за това. Всички те имат потенциал да се развиват още повече.