"Лъвиците" с летящ старт в Евролигата срещу Швейцария

Българският национален отбор по волейбол за жени започна изключително убедително тазгодишната си кампания в Евролигата.

В мач от група „B" днес „лъвиците" разгромиха Швейцария с 3:0 (25:17, 25:18, 25:11) и зарадваха над 1000 души в зала „Конгресна", които бяха дошли да подкрепят българските националки.

Ели Василева и компания започнаха с летящ старт в първата част и набързо поведоха със 7:1, след като севисът на Рабаджиева създаде много главоболия на швейцарките. Логично, техническата пауза дойде при резултат 8:2 след атака през центъра на Русева. Двубоят продължи да се развива точка за точка, като българките успяха да направят 8-9 точки аванс, а геймът бавно отиваше към своя край - 21:13. Нашите момичета нямаха проблеми със затварянето на частта и поведоха с 1:0 в геймовете след 25:17.

Изненадващо за всички в зала „Конгресна" във Варна Швейцария започна много добре втория гейм, след като резултатът беше 6:6. Елица Василева обаче бързо отказа съперничките ни от каквито и да е мисли за обрат след две мощни атаки от втора линия - 8:6. След техническата пауза Рабаджиева заби две контраатаки за нашите и при 10:6 нещата отново отиваха към разгром. Нова доза забивки на Василева направиха разликата 7 точки при 18:11, а българките отново затвориха гейма безпроблемно с 25:17.

Третата част беше катастрофално за гостуващия тим, тъй като българките просто унищожиха защитата на Швейцария. Още на първата техническа пауза „лъвиците" имаха 7 точки преднина, след като Русева и Каракашева забиваха точка след точка в полето на своите съпернички. Разликата стана критична при 11:2 след грешки на разпределителката на Швейцария, а второто техническо прекъсване дойде при 12 точки разлика - 16:4 за България. До края на двубоя нашите момичета се поотпуснаха, но все пак завършиха частта с разгромното 25:11 - 3:0 и България започна победоносно в Евролигата.

В другия мач от нашата група Франция изненада фаворита в групата Турция с 3:1. Следващите мачове са утре, като Бългрия играе с „петлите" утре в 17:30 часа.