Египет изненада Франция, но само във втория гейм

снимка: cev.lu

Волейболистите на Франция стартираха успешно световната квалификация по волейбол в София, която дава квота за участие на летните Олимпийски игри в Лондон през тази година.

В първи мач от програмата за деня в зала „Арена Армеец" най-големият съперник на България в този минитурнир постигна трудна победа с 3:1(25:22, 18:25, 25:15, 25:21) над аутсайдера Египет и излезе временно на първата позиция.

В първия гейм на срещата разликата между двата отбора беше Ървин Нгапет. „Петлите" дръпнаха в началото на гейма, но постепенно Египет напипа верния ритъм, изравни за 16:16 и се движеше в близост до своя съперник до резултат 22:23, но звездата на Франция записа две поредни точки и спечели гейма за своя тим.

Последва обаче много изненадващ развой на събитията, след като „фараоните" поведоха с 8:4 на първата почивка на втория гейм. Французите не изглеждаха като себе си след паузата, а това доведе до 6 точки разлика - 17:11. Египет успя да задържи този аванс и в крайна сметка изравни резултата след 25:18.

Разликата в класите обаче си пролича в третата част на двубоя, в която „петлите" буквално прегазиха своя съперник. Нгапет беше неудържим в тази част, а египтяните бъркаха лесни топки в собственото си поле. Все пак до 7:5 и 11:7 играта изглеждаше равностойна, но тогава „петлите" полетяха и завършиха частта с 25:15.

Четвъртата част започна сравнително равностойно, като Египет се опита да дръпне в резултата, но Франция бързо изравни - 8:8. Постепенно „петлите" взеха превес и поведоха с 15:13, а след блокада разликата стана 3 - 16:13. Това даде спокойствие на Нгапет и компания, а Антонен Рузие с техничен удар затвори мача - 25:21 на 3:1 за Гранция.

В 20:30 часа България излиза на полето в зала „Арена Армеец" за първия си двубой срещу аутсайдера Пакистан.