"Лъвиците" разгромиха Унгария във втория мач

снимка: cev.lu

Женският национален отбор на България по волейбол успя да победи убедително гостите от Унгария с 3:0, в отделните части 25:15, 25:11 и 25:16, като показа много силна игра и наказваше всяка грешка на противника. "Лъвиците" излязоха готови за битка, с идеята, че победа днес ще бъде много полезна в битката срещу Чехия за първото място в групата.

За България започнаха: Диана Ненова, Емилия Николова, Добриана Рабаджиева, Ева Янева, Христина Русева, Страшимира Филипова, а Мария Филипова бе либеро.

Старши треньорът на Унгария Золтан Йокай избра: Юлия Миловиц, Рената Шандор, Анита Филипович, Каталин Киш, Жанет Миклай, Дора Хорват и Дора Кьотел като либеро.

Мачът започна много добре за българките, като те успяха да натрупат сериозна преднина и не позволиха на гостите да я наваксат. "Лъвиците" се справяха много добре във всички фази на играта и наказваха грешките на унгарките, което доведе до убедителното 25:15 в края на първия сет.

Вторият сет отново бе за българките, които започнаха окрилени от силната си игра в началото. Те не спряха да се раздават на терена, като непрестанно караха гостите да грешат. Това отново доведе до сериозна преднина, която даде нужното спокойствие в българския отбор. Възпитаничките на Драгутин Балтич обаче не си позволиха да се отпуснат, като продължиха да натискат. Това доведе до нов категорично спечелен сет - 25:11.

Третата част бе най-оспорвана, като българките си позволиха да се отпуснат в началото, което доведе до много равностойна игра. До средата на сета силите бяха доста изравнени, заради леките неточности допускани от "лъвиците". След второто техническо прекъсване обаче, дошло при само точка аванс за България, нещата се обърнаха. Българките започнаха отново да играят сигурно и без да грешат, което доведе до поредната сериозна разлика, която те успяха да запазят и след 25:16 затвориха сета, а с това и мача, като по този начин "лъвиците" записаха четвъртия си двубой без загубен сет в групата до момента.

След тази победа България остава на първо място в група B, но решителните мачове, които ще определят дали "лъвиците" ще останат лидери ще са срещу Чехия на 8-ми и 9-ти юли.